Medikana - diagnostikos ir gydymo centras

Gydytojos genetikės konsultacija

Gydytojos genetikės konsultacija

Genetinė konsultacija yra nėščiosios vizitas ir atliekami specialūs tyrimai. Konsultacija vadinama prenataline, tai yra prieš gimdymą, vaisiui dar esant gimdoje. Jos metu apskaičiuojama rizika susilaukti sergančių palikuonių, o labai dažnai nustatoma išsami diagnozė dar iki gimstant vaikui.

Šeimai, be to, išsamiai patariama, kokį sprendimą priimti. Pagal vadinamąsias medicinines indikacijas galima nutraukti ir didesnį kaip dvylikos savaičių nėštumą, nei numato įstatymai. Tačiau galutinį sprendimą priima šeima.

Konsultuojamos nėščiosios nuo 11 nėštumo savaitės. Šeimos, kurių giminėje esama paveldimų ligų, kviečiamos konsultuotis dar iki pastojimo. Genetinio konsultavimo indikacijas, tai yra specialias situacijas, kai konsultacija yra rekomenduojama, numato Sveikatos apsaugos ministro įsakymas.

Tos indikacijos - tai paveldimos anomalijos šeimoje, gimininga santuoka, du ir daugiau persileidimų moters vaisingumo istorijoje, taip pat jei moteris jau anksčiau yra gimdžiusi kūdikį su paveldima ar chromosomų liga, arba šio nėštumo metu vartojo vaistus ar chemikalus, galėjusius pažeisti vaisių ir jei nėščioji vyresnė kaip 35 metų arba būsimo vaiko tėvas vyresnis kaip 42 metų amžiaus.

VERACITY NIPD- itin tikslus, patikimas, prieinamas prenatalinis neinvazinis tyrimas. Atliekamas nuo 10-os nėštumo savaitės iš nėščiosios veninio kraujo, esant nėštumui vienu arba dviem vaisiais.
Atsakymas pateikiamas per 5-10 dienų. 
Tyrimas gali būti atliktas ir po dirbtinio apvaisinimo, neštumui donorine kiaušialąste, esant surogatinei motinystei, prasidėjus nėštumui dviem vaisiais, kai vienas vaisius žūsta.
 Testas yra saugus vaisiui ir motinai.
 "VERACITY" testu tiriama (pasirinktinai):

 
21, 13 ir 18 ir lyties chromosomų (X ir Y) aneuploidijos, mikrodelecijos (DiGeorge, 1p36 delecijos, Smith-Magenis, Wolf Hirschhorn,nustatoma vaisiaus lytis (Y chromosomos)

 
21, 13, 18 ir lyties chromosomų (X ir Y) aneuploidijos, nustatoma vaisiaus lytis (Y chromosomos)

 
21, 13 ir 18 aneuploidijos, nustatoma vaisiaus lytis (Y chromosomos)

 
21, 13 ir 18 ir lyties chromosomų aneuploidijos.

 


Susiję gydytojai

S.Daukanto g. 22,
LT-92135, Klaipėda

Bendras
8-46-410586